A száraz sóterápia hatásai

Évszázadok óta közismert tény, hogy a sós levegő enyhíti a légúti panaszokat, legyen szó kruppról, asztmáról, hörghurutról vagy allergiáról. Egy-egy komolyabb megfázás  azonban felerősítheti ezen betegségek fulladásos tüneteit. Ilyenkor a tüdő hörgőiben felszaporodik a nyák, amelyben baktériumok telepedhetnek meg, melyek akár tüdőgyulladást is okozhatnak.

Aki gyermeket nevel, jól tudja, hogy a téli időszakban, a közösségbe járó gyermekek esetében fokozottan gyakoriak a megfázásos megbetegedések. Ha pedig a helyzetet még allergia, asztma vagy krupp is súlyosbítja, garantáltak az álmatlan éjszakák. Egy természetes módszer, a száraz sóterápia gyermekek esetében is hatékonyan és gyengéden segít a fulladásos tüneteken.

Száraz sóterápia, azonnal érezhető a hatása

Sokan a wellness központokban kipróbálták az ottani sószobát, de nem éreztek különösebb hatást, így azt gondolhatják, hogy a száraz sóterápia is hasonló eljárás. Ez azonban nem így van, hiszen míg a dekoratív sótéglák által létrehozott mikroklíma a levegő nedvességtartalmától függ, addig a száraz sóterápia során a levegőbe jutó sót nem kötik folyadékhoz.

A nagy tisztaságú orvosi sót nagyon finom por formájában fújuk be egy automatikus szerkezettel a sószobába. Ezek a mikroszkopikus méretű szemcsék belégzés közben eljutnak a legapróbb hörgők mélyére is, feloldva a nyákot és elpusztítva a baktériumokat, vírusokat. Már fél órával a száraz sóterápiás kezelés után érezhetően könnyebb a lélegzés, tisztább a tüdő.

Sóterápia rendszeresen használval megelőzheti a bajt

Az asztmatikus tünetek gyakorta annyira felerősödnek, hogy csak gyógyszeres kezeléssel enyhíthetőek. Bár a száraz sóterápia nem csodaszer, mégis, ha időben alkalmazzuk, megelőzhetjük a súlyos állapotot, hiszen a sószemcsék belégzése ellazítja a hörgőket, így könnyíti a légzést.

Megfázás esetén a só a szervezetben elszaporodott vírusok ellen is felveszi a harcot, így lerövidítheti a gyógyulás folyamatát is, ezáltal sokkal kevesebb gyógyszerre lehet szükség, mégis javul a beteg állapota.

Sószoba, természetesen fertőtlenítve

Sokan attól tartanak, hogy fázni fognak a sókabinban, mert a különböző wellness központokban általában hűvösek ezek a helyiségek. Száraz sóterápia esetében azonban a szobában uralkodó hőmérséklet kellemes, a levegőt érezhetjük kicsit szárazabbnak.

Egy másik félelme az embereknek az, hogy ha betegek után mennek be a sókabinba, őket is megtámadhatják a kórokozók. Ez a félelem azonban teljesen alaptalan, mivel a sószobában – épp a mikroklíma miatt – nem maradnak életben a vírusok és a baktériumok. Két kezelés között 10-15 percnyi szellőztetés tartunk, hogy a következő látogató tökéletes biztonságban legyen.

Száraz sóterápia gyerekeknek – játszva gyógyulni jó!

Régi mondás, hogy a gyógyulás vagy az egészség megőrzése nem játék. Nem tagadjuk, van ebben igazság, de az is tény, hogy sokkal könnyebb úgy gyógyulni, ha az ember kellemesen érzi magát közben. Gyerekek esetében ez főként igaz! Gyakran megesik, hogy egy kisgyerek egyszerűen képtelen 50-60 percet egy helyben üldögélni, sőt még 30 perc is hosszú lehet, ha éppen beteg. Ez azonban teljesen természetes, hiszen a kicsik lételeme a mozgás.

Egy száraz sóterápiás kezelés nálunk rövidebb, mint egy iskolai tanóra. Erre az időre is igyekszünk megadni minden lehetőséget, hogy a lurkók is élvezhessék a sószobában eltöltött időt. Ezért csináltunk egy sóhomokozót is, melyben a gyerkőc kedvére játszhat, építhet várat, míg szülei a kényelmes fotelekben élvezik vele együtt a sóterápia áldásos hatásait. Ráadásul a privát sószoba másik előnye, hogy sosincs benne tömeg, így akár családi programként is felfogható a gyógyulás.